?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Чому я думаю, що війна буде?

Ми всі розуміємо і деякі зловтішаються, що анексований Крим - це чемодан без ручки для Росії, поскільки електрика і вода поставляється з Півдня України. Це розуміє і Росія.
Тому, для життєзабезпечення Криму водою, електрикою вони будуть намагатись захопити Херсонську область, як мінімум.
Будуть шукати вихід до гирла Дніпра.
Враховуючи, що Путіну важливо законсервувати своє авторитарне з переходом в тоталітарне правління - він, руками Штатів і ЄС, які будуть намагатись всіма економічними санкціями зупинити експансію, опустить над РФ "залізну завісу".
Далі. Війни 21 століття, за загальним переконанням, це війни за ресурси. А в ресурси входить не тільки нафта і газ, а й продовольство.
РФ імпортує від 40 до 80% продуктів харчування.
З "залізною завісою" їй потрібно буде забезпечити країну продуктами харчування. В першу чергу - зерном. Зерном і портами.
Економічно Росії вигідно завоювати ту частину України, де вирощується зерно: отже, Миколаївську, Запорізьку, Одеську області.
Ці ж області мають вихід до двох морів - Чорного і Азовського.
Враховуючи, що Дніпропетровська і Харківська області - це зосередження високотехнологічних заводів, що зорієнтовані ще СРСР на працю з РФ (від космосу до машинобудування), а також враховуючи, що експорт високотехнологічної продукції з ЄС зупиниться - Путіну необхідні будуть і ці області.
Донецька і Луганська не дуже потрібні, але завдяки географічному положенню - підуть прицепом.
Дніпро - артерія, що забезпечує перевалку всього до портів. Плюс розвинуті залізні дороги, плюс шосейні.
Тепер Київ.
Київ - це уявне серце російської ідентичності. Без Києва міфа російської ідентичності немає.
Без Києва - це когломерат народів незрозумілого походження, в основному, фіно-угорського, що в часи Русі стояли на стадії племенного розпаду і займались полюванням і підсічним земледіллям.
Плюс Київ - це Майдан. А Майдан - це смерть авторитаризму. Росія і так з великими фрустраціями пережила перший Майдан - 2004 року. Не секрет, що великі демонстрації 2010-2011 рр. в Москві концептуально копіювали Майдан.
Але то був мирний Майдан.
Концепція, що авторитарну владу МОЖНА скидати збройним повстанням народу проти тирану - смерть Кощєєва.
Далі.
У Росії недолік умовно слов"янського населення, яке погано відтворюється. І досить великий відсоток не-російського населення, яке навпаки, відтворюється великими темпами. За 30-40 років кількість слов"нського і неслов"янського (мусульманського і будистського) населення буде приблизно рівна. І знов таки - прощай міф про "слов"ян".
До того ж їй не вистачає робочих рук, які вони вимушені поповнювати за рахунок бідних мігрантів з Середньої Азії, що знов таки загрожує деслов"янізацією. А зі Сходу підпирає могучий Китай, який рано чи пізно анексує Сибір, де нафта, газ, алмази і т.д. - головна складова експорту Росії.
Тому Путіну потрібні Україна і Білорусь.
Тепер що до нас.
Ми 22 роки втратили на загравання з Росією, короткозора політика всіх наших урядів і аморфної радянської ідентичності дозволила їй захопити наше інформаційне поле. Ми жили, продовжуючи інерційно відтворювати радянську ідентичність: ні українці, ні росіяни, зі значним відсотком інфантилізму, модель, в якій замість громадян відтворюються дорослі Діти, за яких все вирішує Батько.
Плюс значний відсоток переселений в радянські часи населення, що має етнічно російське походження, родинні зв"язки з корінною Росією.
Які якраз таки і живуть в тих областях, які становлять великий економічний інтерес для консервації авторитаризму в РФ. До речі, і слабка реакція підтримки Майдану в Києві в цих областях підтверджувала для реваншистів, що це "свої".
Тому на виході Україна дала ілюзію (?) росіянам, що вона, завдяки Півдню і Сходу отримає:
теплі моря з портами і загрозу для Кавказу - Грузії, Азербайджану, Арменії, (до речі, чи не спостерігається на анексованих у Грузії анклавах ПО і Абхазії переміщення російських військ?);
слов"янське населення;
умови для життєдіяльності закритої країни.

Для України - це буде війна за незалежність. Остаточне оформлення української нації. І сепарування радянського населення України, що таки поділиться на українців і росіян. Мова йде про нації, а не етнічне походження. Тому краще, мабуть, сказати, що поділиться на вільних і рабів.
Не думаю, що світ залишиться в стороні - поскільки РФ знищує всю систему балансу міжнародних договорів, ООН, ядерного стримування і т.д.
Всі диктатури світу піднімуть голови.
Не думаю, що РФ, якщо звіра не загнати назад в нору, зупиниться на частині нашої території. Під загрозою вся Україна.
Під загрозою бувші країни т.з. Варшавського Договору, поскільки чим більше Путін захопить - тим більша потуга в нього буде.
Власне населення, яке взагалі ніколи не переставало дрочити на свою імперськість, а останні 10 років ці ностальгійні настрої ще підігрівали, буде підтримувати диктатора, не дивлячись на всі економічні проблеми, що принесе війна Росії.
Ну, а коли кількість гробів трохи остудить гарячі імперські голови, ФСБ не буде дрімати - і всіх інакомислячих запроторять туди, де вже були в свій час такі
Тому так чи інакше - це надто великий виклик для Європи і Америки. Для демократії і свободи.
Для світу це буде війна за свободу, розвиток і демократію. В яких формах вона буде - залежить від волі і сміливості очільників розвинутих країн Заходу.

Чому я думаю, що ця війна доб"є за пару років імперську Росію і розвалить її на частини.
Непорівняний економічний модерний потенціал розвиненого світу і бензоколонки, що так і не стала модерною.
Втома населення РФ від Путіна, яка посилиться з людськими втратами.
Мотивація. Самі порівняйте, що сильніше для всіх поневолених народів - битися за свободу і незалежність чи битися за імперію, в якій архаїчний русскій міръ буде панувати.

Тому закінчуйте з танцями "ні війні" і психологічно готуйтесь воювати за свободу. Ми - воїни світла;)

Comments

( 14 коментарів — Прокоментувати )
yarikas
13 березень 2014 11:23 (UTC)
> РФ експортує від 40 до 80% продуктів харчування.

імпортує?

Захід воює не за міфічні "демократії й свободи", а також за ресурси. У. більше потрібна ЄС, але штати досі не випускають зі своєї зони впливу (досить порівняти спреди на долар й євро). Тому питання втручання зараз вирішується штатами, а там республіканці налаштовані проросійськи. Оcь бачення подій очима американців.
gloria_ma
13 березень 2014 12:04 (UTC)
так. імпортує, звісно.
denial_01
13 березень 2014 13:13 (UTC)
Війни не буде...

Страх буде, а війни не буде!
muziker
13 березень 2014 14:09 (UTC)
завжди готовий
athena_rise
13 березень 2014 14:35 (UTC)
Вы так правы.
tin_tina
13 березень 2014 15:33 (UTC)
Цілковито з Вами згоджуся і думаю, що Крим буде перетворений на одну велику військову базу. Безперечно, ті війська, які там є, звідти не заберуться, навпаки, їх туди ще й помпуватимуть.
От тому мені страшенно дивні плачі про "втрачений курортний сезон".
Який там сезон, кримчани? Курортний Крим закінчився.
(Deleted comment)
tin_tina
13 березень 2014 16:25 (UTC)
Кримінальним звісно, побуде, кілька місяців, може, півроку. Пізніше почнеться потужна "зачистка" одночасно з витисканням з Криму цивільного населення. Називатимуться найповажніші причини: "в кольце врагов" (кільце буде, всі нормальні сусіди вдадуться до всеможливих мір захисту), "бряцающий оружием реваншизм", американці, турки, всі, хто завгодно.
Думаю, саме з цієї причини Росії абсолютно плювати на забезпечення Криму. Прогодувати військову базу куди легше, ніж більше мільйона усіляких там цивілів, звиклих жити на заробітки за курортний сезон.
mamay_m
13 березень 2014 16:28 (UTC)
ми путіну заспіваємо тужливу пісню й його усовістім!
не може ж бути шоб наші пісні не розтопили кригу на серці путіна!
zhitvrossiibytg
13 березень 2014 17:08 (UTC)
Да песец буде жадным и глупым хохлам, но оне сами виноваты-неча было русский язык запрещать и запугивать русскоязычных в хохлостане...
cikavynka
13 березень 2014 19:16 (UTC)
Русскоязычных запугивают сами русскоязычные - про брехню (если вы понимаете, что это такое) с экранов российских СМИ писано - переписано. Геббельсовская пропаганда работает. И, вероятно, самый главный жадина-говядина в мире - Путин - все ему мало, надо захапать мира побольше... Ну и откуда вам знать про Украину - сами-то вы, судя по комментарию, из татарстана-тьмутаракани.
(Анонімно)
13 березень 2014 20:31 (UTC)
Якщо так, то чому російські війська досі не в Києві?

О.
gloria_ma
13 березень 2014 23:17 (UTC)
а чому саме ДОСІ?
(Анонімно)
14 березень 2014 09:41 (UTC)
Тому що могли влізти одразу після втечі яника. Бо відмобілізовані. І про стан нашої армії знають краще за нас (від своєї агентури, яка донедавна нею керувала). А час, здається, грає не на них. Сподіваюсь. Дуже сподіваюсь.

О.
( 14 коментарів — Прокоментувати )