?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

рік назад на наших вибалушених від здивування очах, кацапи придумали Новоросію, сакральний Крим і окремий нарот Донбасу - базу для ведення неоголошеної війни з ціллю загарбати Україну.
і головне в цих придумках - легкість, з якою вони в цю хрінь повірили. Зразу. Врьом всєй страной. А якщо фантазію повторювати роками? а століттями? В який момент вона перетвориться на віру - особливо, якщо чужа територія все так само ласа?
ця манера легко вірити в фантазійні концепції демонструє, як кацапи придумали, що мають в анамнезі історію території Русі-України, її (різних століть) культурного спадку.

p.s. згадалась Візантія, Константинополь, що в 19 столітті грав роль сакральної скрєпи

Comments

( 16 коментарів — Прокоментувати )
maksymus
21 травень 2015 04:42 (UTC)
Сто — сто п’ятдесят років тому вони ще мріяли сакральними проливами, виходом з чорного моря. Почитати щоденники Достоєвського, так це взагалі духовний морок в прекрасній художній формі.
tin_tina
21 травень 2015 06:31 (UTC)
Якщо бути точними, то вони при наших вибалушених очах вигадали закарпатських русинів, російську Галичину - та й ще багато дивних речей. Не можу точно сказати, коли запустили ці концепти - після 2004 року чи ще раніше.
maksymus
21 травень 2015 07:33 (UTC)
Політичне русинство запустили в останній рік СРСР, напевно як проект КДБ, більш докладно тут. А «російська Галичина» ніколи не покидала чорносотенські писання й імперські фантазії. Сльозовидавлювальні мартирологи в’язнів австрійських таборів часів Першої світової, видавані еміґрантами, були побудовані на тій же мерзенній облудній основі, що й сучасні російські сюжети про одеський Дім профспілок і Донбас. Навіть дивно, як спосіб пропаґанди «розіп’ятими хлопчиками» пережив дві-три імперії і не втратив актуальності.

Edited at 2015-05-21 07:33 (UTC)
tin_tina
21 травень 2015 07:36 (UTC)
Всі ці концепти дуже довго були цілком маргінальними і всі нормальні люди чудово знали, що слово "русин" мало різні значення. Наприклад, з повісті Осадчого "Більмо" зрозуміло, що навіть у залі суду ніхто не сумнівався, що вираз "руська мова" у Шашкевича означає тільки українську мову.
Перекручення цього простісінького факту викликало в мене крайнє здивування і я довго намагалася щось пояснити. Та де там...
maksymus
21 травень 2015 07:50 (UTC)
Причому все вони чудово розуміють. Але треба «на голубом глазу» вдавати нерозуміння й наївність, треба мовчати й посміхатися, треба брехати — брехатимуть усією країною.

Кілька років тому ми були в кроці від того, щоб ця удавана наївність про «руських-русинів» не перетворилася на українських закон. З мовним законом того ж автора, на жаль, цю облуду вдалося провернути.
tin_tina
21 травень 2015 16:28 (UTC)
От, зізнаюся, я ніколи не могла зрозуміти, коли вони "справді так думають", а коли тільки прикидаються.
maksymus
21 травень 2015 18:39 (UTC)
Коли росіяни кажуть, що українці з ними один народ, чи брати, чи щось подібне з цього табірного набору, коли навіть на мовному рівні заперечують саме право на окремішнє існування, то залишається одне. Перефразовуючи відомий вислів: «Якщо хтось каже, що хоче, щоб вас не існувало, — повірте одразу. Можете — боріться, не можете — втікайте, але головне, одразу повірте».

Edited at 2015-05-21 18:40 (UTC)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
gloria_ma
21 травень 2015 08:25 (UTC)
пост писала вже пізно, тому забулась.
а варто було б добавити ще відроджений прямо на наших очах, за останнє 10-ліття, старий імперський коценпт трієдіного русскага народа. тобто, оте саме, чим збирались, очевидно, пояснити експансію і що ще тримають як актуальну дипломатично-інформаційну зброю:
адіннарот.
туди ж, але полегшено радянський і живучий "братський" народ
tin_tina
21 травень 2015 16:30 (UTC)
От-от! Ну от ще років 10 тому ніхто б не повірив, що психічно нормальна людина заявлятиме "я считаю, что русские и украинци один народ, поетому...".
Вже перша частина цієї фрази видалася б недоречною, а ще й висновки якісь з неї...
gloria_ma
21 травень 2015 08:31 (UTC)
в 2014-2013 роках вони пережили нове народження.
стогін стояв по всьому інету.
(без теми) - podzvin_14 - 21 травень 2015 15:17 (UTC) - Expand
tin_tina
21 травень 2015 16:21 (UTC)
Закарпаття... ну ще може, я тамтешньої ситуації зсередини не знаю. Але - які дивовижні концепти створювалися відносно Галичини! Таж за пізнього СРСР останній заплішений дурень посоромився б плутати слова "русский" і "руський".
docent030
23 травень 2015 20:53 (UTC)
Оффтопік.
А що вам каже Пикокнига?
(Deleted comment)
( 16 коментарів — Прокоментувати )